شبهات و سوالاتمقالاتنوار لغزنده
موضوعات داغ

دانلود رایگان کتاب خیانت در گزارش تاریخ، نقد صریح کتاب ۲۳ سال علی دشتی​

کتاب دروغین علی دشتی 23 سال مجموعه ای از تحاریف و کژفهمی ها و مغلطه ها

در علم تاریخ نویسی و تاریخ نگاری نمی توان به همه روایات استناد کرد وباید کلی نگر و تخصصی تاریخ رو بررسی کرد  چون بسیاری از نقل ها اشتباه و دروغ است فرض کنید شخص «الف» در کتب تاریخی درباره نقل کرده باشد آمریکا بمب هسته ای در هیروشیما استفاده نکرده خب بسیار شواهد و اسناد و افراد و تاریخ نگاران چنین اتفاقی رو تایید می کنند پس نقل شخص «الف» کاملا رد می شود در اکثر کتب تاریخی مثله تاریخ طبری باید این علمی تاریخ خوانی رو رعایت کرد و تخصصی بررسی کرد و با سطحی بررسی کردن مثلا دچار این اشتباه می شوید که آمریکا بمبی به هیروشیما نزد.

این کتاب از کتابهای ضاله و گمراه­ کننده است که در دهه ­های آخر حکومت شاهنشاهی(با توجه به قرائن و شواهد) بوسیله سفارت شاهنشاهی در بیروت لبنان به زبان فارسی و حروف عربی به چاپ رسیده بود(زبان فارسی و با حروف عربی نشان می­ دهد که در یک کشور عربی چاپ شده است). 23سال یعنی 23سال تاریخ رسالت رسول خدا(ص) ؛ ولی این کتاب خط به خط و سطر به سطر رد اسلام و قرآن و القای شبهات و اشکال است، البته اشکالات بی­ اساس. در مورد نام نویسنده این کتاب، زمانی که وارد ایران شد نام نویسنده نداشت و ردیه­ ای هم که در آن زمان برای این کتاب نوشته شد عمدا اشاره به نام کتاب نداشت تا اشاعه فحشا نشود و فقط مطالب آنرا رد کردند. بررسی مطالب و محتوای کتاب توسط محافل مذهبی و علما و تطبیق آن با کتاب­های علی دشتی سناتور شاهنشاه نشان داد که این کتاب تالیف اوست و گفته شد که علی­ نقی منزوی هم در تالیف آن سهم داشته است.

کتاب «23 سال» علی دشتی با رویکردی انتقادی، تاریخ زندگانی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) را مورد توجه قرارداده و متاسفانه در آن اهانت‌هایی به ساحت مقدس پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و قرآن کریم روا داشته است!

این کتاب در فضا و دورانی به نگارش درآمد که نظام سیاسی به دنبال طرد دین از فضای اجتماعی و سیاسی بود و به هر چیزی که می‌توانست در این امر کمکی نماید اهمیت می‌داد! نشان این امر را می‌توان در دوران طولانی مدتِ نمایندگی دشتی در مجلس سنای پهلوی و دیگر مناصب وی در این دوران جستجو کرد. کتاب دشتی به گونه‌ای بود که حتی در دوره پهلوی _با آن رویکرد سکولاری و ضد دینی‌اش_ امکان چاپ پیدا نکرد و در داخل کشور منتشر نشد!

پاسخ به شبهات متعدد کتاب «23 سال» علی دشتی، از عهده یک تاپیک و چند جواب خارج است و نقدش _به مانند خودش_ به اندازه یک کتاب خواهد شد. این کتاب توسط برخی محققان مورد نقد و ارزیابی قرار گرفته؛ مثلا آیت الله جعفر سبحانی قبل از انقلاب، در کتابی به نام «راز رسالت بزرگ» نقدی بر این کتاب نگاشته که در سال‌های اخیر توسط انتشارات امام صادق (علیه السلام) تجدید چاپ شده است.

نقد دیگری هم توسط آقای حسینی طباطبایی به نام «خیانت در گزارش تاریخ، نقد کتاب 23 سال آقای علی دشتی» نوشته شده که لینک دانلود این کتاب قرار داده شده یا می‌توان از کتابفروشی های معتبر تهیه نمود.

تفاوت دو کتاب این است که کتاب راز بزرگ رسالت به برخی از شبهات قوی جواب داده است مثل انکار وحی، انکار نبوت که جزء مباحث کلیدی و اساسی است ولی در کتاب خیانت در گزارش تاریخ سطر به سطر کتاب را نقل کرده و جواب داده است.

برای مطالعه و دانلود کتاب نقد کاملی بر کتاب 23 سال علی دشتی (کتاب خیانت در گزارش تاریخ  در 3 جلد) به لینک های زیر مراجعه بفرمایید

دانلود

کتاب خیانت در گزارش تاریخ، نقد کتاب 23 سال آقای علی دشتی​

دانلود

لینک کمکی

فیض دانش | Feizdanesh.ir  نقدی صریح بر کتاب ۲۳ سال علی دشتی و دانلود رایگان کتاب خیانت در گزارش تاریخ، نقد کتاب ۲۳ سال آقای علی دشتی​

برچسب ها

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن